Categories
  • Air Conditioner
  • Air Treatment
  • Cooking Appliance
  • Electric Fan
  • Health & Beauty
  • Home Entertainment
  • Kitchen Appliance
  • Laptop & Computer
  • Laundry
  • Refrigerator
  • Small Appliance
  • Smartphone
  • Television
38% ₱16,195.00
Kolin KS-IW20-MCAI1201M32 2HP Certus AI Inverter Split Type Air Conditioner
Kolin
  • Share
  • Tweet
Product SKU:
Available:
Only -2 item in stock
-2 item in stock
In stock
Pre-order
Out of stock
₱26,800.00
Notify me When Available
You will receive an email when the product is available.
  • Description
  • Shipping & Returns
  • Reviews
1.0 hp 1.5 hp 2.0 hp 2.5 hp
230 V~ / 60 Hz / 1 Ph 230 V~ / 60 Hz / 1 Ph 230 V~ / 60 Hz / 1 Ph 230 V~ / 60 Hz / 1 Ph
930 (186 -1,116) W 1200 (240 - 1,440) W 1700 (340 - 2,040) W 1,980 (396 - 2,376) W
4.5 (1.01 - 4.62) A 5.09 (1.6 - 5.45) A 7.64 (1.48 - 8.7) A 9.34 (1.3 - 10) A
10.54 kJ/hW 10.73 kJ/hW 11.18 kJ/hW 12.02 kJ/hW
605 / 550 /400 m³/h 665 / 560 / 420 m³/h 1020 / 895 / 740 m³/h 1400 /1300 / 960 m³/h
34/31/18 dB(A) 31/ 29 / 22 dB(A) 37 / 35 / 27 dB(A) 40 / 37 / 29 dB(A)
723 x 199 x 286 mm 813 x 201 x 289 mm 975 x 218 x 308 mm 1055 x 231 x 330 mm
7.1 kg 7.8 kg 10.1 kg 12.1 kg
780 x 270 x 360 mm 870 x 270 x 360 mm 1035 x 295 x 380 mm 1130 x 405 x 310 mm
9.3 kg 10.2 kg 13.2 kg 15.8 kg
R32 R32 R32 R32
0.32 kg 0.42 kg 0.65 kg 0.75 kg
52 dB(A) 55 dB(A) 56 dB(A) 58 dB(A)
1300 m³/h 1300 m³/h 2100 m³/h 2300 m³/h
668 x 252 x 469 mm 668 x 252 x 469 mm 765 x 303 x 555 mm 805 x 330 x 554 mm
16.7 kg 17 kg 24.2 kg 27.4 kg
765 x 270 x 515 mm 765 x 270 x 515 mm 887 x 337 x 600 mm 915 x 370 x 600 mm
18.3 kg 18.5 kg 26.9 kg 29.7 kg
25 m 25 m 30 m 30 m
10 m 10 m 20 m 20 m
20 A 20 A 30 A 30 A